600 805 111, 660 164 100 gabinet@apexdental.pl

Gabinet stomatologiczny

sprzęt i wyposażenie
stern_weber_s200

Unit stomatologiczny


Nasz gabinet stomatologiczny jest wyposażony w nowoczesny unit renomowanej firmy Stern Weber. Unit został zaprojektowany z myślą o wygodzie nie tylko lekarza i asysty, ale przede wszystkim Pacjenta. Fotel jest sterowany panelem elektronicznym i jest wyposażony w ledową lampę zabiegową dającą bardzo dobry obraz pola zabiegowego. Unit posiada także skaler piezoelektryczny, zestaw podświetlanych końcówek oraz lampę polimeryzacyjną LED. Nasz unit zaopatrzony jest w kamerę wewnątrzustną zintegrowaną z monitorem. Dzięki tak bogato wyposażonemu unitowi, posiadającemu maksimum funkcji, jesteśmy w stanie w pełni kontrolować naszą pracę, czyniąc ją bardziej precyzyjną i bezpieczną dla Pacjenta.

Pantomograf cyfrowy


Apex Dental wyposażony jest w nowoczesny pantomograf cyfrowy Carestream CS8100 (Kodak 8100). Pantomogramy są wykonywane w technologii cyfrowej, bez użycia kliszy rentgenowskiej, dzięki czemu dawka promieniowania rentgenowskiego przyjętego przez Pacjenta jest nawet o 70% mniejsza niż w przypadku klasycznych pantomografów.
Zdjęcie od razu po wykonaniu jest dostępne na ekranie komputera, a dzięki sieci komputerowej – na monitorze przy fotelu stomatologicznym. Obraz może być przetwarzany zależnie od potrzeb (np. powiększenie, kontrast), co ułatwia wykorzystanie zdjęcia w diagnostyce. Istnieje możliwość zarejestrowania zdjęcia na płycie CD wraz z profesjonalną przeglądarką umożliwiającą edycję zdjęcia. Możliwa jest także wysyłka pantomogramu na e-mail Pacjenta lub stomatologa. Pantomogram niesie ze sobą wiele cennych informacji diagnostycznych, dlatego zaleca się jego wykonanie zawsze przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Pantomogram to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających, takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe, zatoki szczękowe. Jest również pomocne w ocenie wad rozwojowych, urazach i nowotworach. Za pomocą pantomogramu można wykryć takie nieprawidłowości jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, dodatkowe, nadliczbowe, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo.

pantomograf
mikrosilnik X-Smart_Plus_Dentsply

Mikrosilnik endodontyczny


W Apex Dental używamy najnowocześniejszego urządzenia do opracowywania kanałów korzeniowych – mikrosilnika endodontycznego X-Smart Plus firmy Dentsply. Urządzenie to pozwala w sposób niezwykle precyzyjny opracować nawet najbardziej wąskie i zakrzywione kanały korzeniowe.

Radiowizjografia


W naszym gabinecie dysponujemy radiowizjografią Carestream 5200 (Kodak 5200). Jest to technologia cyfrowa umożliwiająca wykonywanie zdjęć zębowych bez użycia kliszy rentgenowskiej, dzięki czemu dawka promieni rtg przyjętych przez Pacjenta jest nawet o ok. 90% mniejsza, niż w przypadku tradycyjnych zdjęć rentgenowskich. Aparat znajduje się w gabinecie dentystycznym, aby kontrolować precyzję leczenia bez konieczności opuszczenia przez Pacjenta wygodnego fotela. Obraz jest uzyskiwany natychmiastowo na ekranie komputera oraz na monitorze przy fotelu stomatologicznym. Obraz może być przetwarzany zależnie od potrzeb (powiększany, obracany, kontrastowany), co ułatwia wykorzystanie zdjęcia w diagnostyce. Wszystkie zdjęcia są archiwizowane cyfrowo. Istnieje możliwość nagrania zdjęcia na płytę CD.

rvg-5200
endometr Raypex-5-VDW

Endometr


Endometr to nowoczesne urządzenie służące do elektronicznego, precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych. Nasz gabinet dysponuje endometrem Raypex 5 firmy VDW, uznawanym za najlepszy na świecie. Dzięki tej zaawansowanej technologii jesteśmy w stanie przeprowadzić z pełnym sukcesem leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

Piaskarka


Jest to urządzenie do skutecznego i bezbolesnego usuwania osadów nazębnych. Piaskowanie wykonujemy jako uzupełnienie skalingu, w celu profesjonalnego oczyszczenia zębów, a także w przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów np. wybielania.

piaskarka
autoklaw

Autoklaw


W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów gabinet Apex Dental został wyposażony w osobną sterylizatornię. Aby podczas zabiegów zapewnić naszym Pacjentom ochronę przed zakażeniem, wykonujemy sterylizację narzędzi w nowoczesnym autoklawie firmy Melag, który umożliwia sterylizację każdego rodzaju instrumentu, zgodnie z najostrzejszymi wymogami UE i daje gwarancję bezpieczeństwa.

Kamera wewnątrzustna


Kamera wewnątrzustna daje możliwość oceny stanu zębów i dziąseł Pacjenta. Obraz w znacznym powiększeniu pojawia się na zintegrowanym z kamerą monitorze. Kamera ułatwia komunikację z Pacjentem. Na podstawie obrazu uzyskanego na monitorze, lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić Pacjentowi rodzaj problemu z uzębieniem, a także zaprezentować wynik leczenia.

Kamera wewnątrzustna